Co dzieje się ze skupowanym złotem?

Złoto to jeden z najpopularniejszych metali szlachetnych na całym świecie. Ze względu na jego wartość inwestycyjną, lombardy chętnie skupują złoto i przedmioty z niego wykonane. Co możemy sprzedać w lombardzie i gdzie wyląduje niewykupione przez nas złoto?

Złoto w lombardzie – co możemy zastawić lub sprzedać?

Lombardy, ze względu na specyficzny rodzaj działalności, zazwyczaj mają szczegółowo określone, jakie rodzaj złota przyjmują. Zazwyczaj z powodzeniem możemy udać się do lombardu ze wszelkiego rodzaju złotą biżuterią, taką jak pierścionki, naszyjniki, kolczyki, czy bransoletki. Złote zegarki również będą mile widziane. Co więcej, lombard chętnie weźmie od nas również medale oraz inne przedmioty wyposażenia domowego. Niektóre miejsca mogą być zainteresowane skupem złota w formie sztabek i monet kolekcjonerskich.

Cena, po jakiej lombard będzie skłonny kupić nasze przedmioty, może być zależna od wielu czynników. Przede wszystkim znaczenie będzie mieć aktualny kurs złota, jego zawartość w danym przedmiocie oraz jego waga. Jeżeli chcemy poznać dokładne ceny i wartość złota, najlepiej udać się do lombardu osobiście.

Co lombard robi z niewykupionym złotem?

Oczywiście w przypadku niewykupienia złota na czas, lombard ma prawo sprzedać je według własnych założeń. Towar w lombardzie przechowywany jest na podstawie indywidualnie sporządzonej umowy. Warto przed oddaniem złota, dokładnie ją przeczytać i zapoznać się z ewentualnymi terminami płatności. Jeżeli lombard sprzedał złoto zgodnie z procedurami, nie wiele będziemy w stanie zrobić.

Najczęściej lombardy wystawiają skupowane złoto na aukcjach jubilerskich lub jako towar indywidualny. Warto pamiętać, że porządne i warte uwagi lombardy działają zgodnie z prawem i sprzedaż zakupionego towaru zawsze odbywa się legalnie. W związku z tym dobrze jest korzystać z usług sprawdzonych miejsc, takich jak Diamond District – lombard w Warszawie. Doświadczeni pracownicy zadbają, aby skup złota odbywał się z zachowaniem procedur, a jego wykup był możliwy zgodnie z podpisanymi dokumentami między obydwoma stronami. Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości, co stanie się ze skupionym złotem, warto skontaktować się bezpośrednio z danym lombardem, ponieważ procedury oraz sposób transakcji może się od siebie różnić.