Gadżety dla biznesmena

Prowadzisz swój biznes? Poznaj 5 top gadżetów dla każdego biznesmana. A może wolisz tradycyjne akcesoria? Sprawdź, co będzie dobre dla ciebie.

Smartwatch

Obecnie zakup smartwatcha nie obciąża budżetu tak mocno jak na początku istnienia. Dzięki temu urządzeniu będziesz na bieżąco w kontakcie z klientami. Sprzęt poinformuje cię o mailach oraz połączeniach od klientów. Ma również opcję dostępu do kalendarza i przypominania o ważnych wydarzeniach. Ładny i funkcjonalny smartwatch stanowi dobry dodatek dla biznesmena. Będzie ci służyć nie tylko w pracy, ale również w domu.

Tablet

Częścią biznesu są spotkania z kontrahentami. Kiedyś bardzo popularne było korzystanie z laptopów. Tablet jest o wiele lżejszy niż laptop, a ma te same funkcje. Umożliwia pisanie, obsługę arkuszy kalkulacyjnych, a także kontakt z klientami. Ponadto zajmuje mniej miejsca na stole, co może być przydatne jeśli przy okazji na biurku znajdują się jakieś dokumenty.

Powerbank

W biurze możesz mieć cały czas podpięty telefon do ładowarki. Jeśli jednak jesteś w trasie, kontaktujesz się z kontrahentem, korzystasz z nawigacji w telefonie, to chyba miło byłoby, gdyby telefon nie padł. W takich sytuacjach powerbank niejednokrotnie cię uratuje. Im większa pojemność powerbanka, tym na dłużej ci on wystarczy.

Zestaw głośnomówiący

Trzymanie telefonu i rozmowa w czasie jazdy są karane. Co innego rozmowa przez zestaw głośnomówiący. Bardzo często korzystają z nich kierowcy sieci busów, którzy informują swoich kolegów z pracy o utrudnieniach na trasie. Tobie również się przyda, tym bardziej, jeśli ważny kontahent zadzwoni, kiedy akurat będziesz jechał samochodem.

Przenośny dysk

Powinniśmy tworzyć kopie wszystkich ważniejszych dokumentów. W przypadku ataku hakerów możemy bezpowrotnie utracić ważne dane. Kopia daje nam możliwość odtworzenia plików. Przenośne dyski mają bardzo dużą pojemność, dlatego tym bardziej warto w nie zainwestować.

Tradycyjne wyposażenie też dobre

Nadal przydają się klasyczne akcesoria. Jednym z nich jest album ofertowy. Pozwala on w czytelny sposób zaprezentować ofertę firmy. Stale się ich używa w prowadzeniu biznesu.
Biznesmen nosi także swoje wizytówki oraz wizytownik, w którym trzyma wizytówki innych biznesmenów. Mimo dostępności informacji w Internecie, papierowe wizytówki nadal cieszą się popularnością, a ich wymiana stanowi element spotkań biznesowych. Przydaje się również skórzana aktówka na dokumenty. Choć sporo umów i faktur przesyła się drogą elektroniczną, w niektórych przypadkach jest wskazany papierowy dokument.
Biznesmen nosi ze sobą także długopis bądź pióro. Przydaje się również notatnik do notowania inspiracji. Dowiedziono, że pisanie ręczne pobudza kreatywność.
Są osoby, które zamiast smartwatcha wolą klasyczne zegarki. Jeśli to ekskluzywny zegarek znanej marki lub przynajmniej profesjonalnie wyglądający czasomierz, jak najbardziej nie trzeba korzystać ze smartwatcha.
Sporo zależy od specyfiki twojego biznesu. Niektórzy również nie lubią zbyt nowoczesnych dodatków i to też jest w porządku. Warto jednak skorzystać z wyżej wymienionych.