Zanim wybierzesz bank..

Najkorzystniejszy dla każdego klienta jest ten bank, który oferuje jak największy zakres usług przy maksymalnie najniższych opłatach i prowizjach. Warto więc przyjrzeć się w tabelom opłat za powyższe usługi i wtedy podjąć decyzję dopasowaną do własnych potrzeb.

Nieważne, czy rozpoczynamy pracę i będziemy regularnie otrzymywać wpłaty na konto, czy też jesteśmy już posiadaczami rachunku, lecz nie spełnia on naszych oczekiwań i z tego też powodu szukamy atrakcyjniejszej oferty. Zakładając darmowe konto bankowe mamy pewność, że nie wydajemy zbędnie własnych pieniędzy. Ideałem będzie jak najtańszy, a nawet zupełnie bezpłatny, bo i takie możemy spotkać oferty. Na początku wybierania odpowiedniego do naszych potrzeb konta musimy przeanalizować wszystko to, co oczekujemy i jakie mamy potrzeby odnośnie konta bankowego. Najczęściej ludzie wykorzystują internet do przeprowadzenia licznych operacji bankowych . Natomiast w sklepach korzystają oni kart płatniczych.

Starsze osoby preferują przelew wykonany przez telefon, a w portfelu zamiast plastikowej karty wolą one mieć gotówkę. Tyle w kwestii ogólnej, a teraz warto zgłębić się bardziej szczegółowo co oferuje nam darmowe konto bankowe. Konto tego rodzaju powinno gwarantować przelewy internetowe oraz bezpłatną kartą bankomatową. Nakreślmy na potrzeby tego tekstu profil studenta który dokonuje przelewów internetowych i chce pozostać mobilnym w każdej chwili, a więc chce też posiadać dostęp do konta przez telefon. Nie samą wirtualną walutą żyje taki człowiek, a więc przydałby dostęp do jak najliczniejszej sieci bankomatów bez zbędnych prowizji za korzystanie z nich.

W tej sytuacji nasz bohater z pewnością uda się do placówki bankowej ze swoim zapytaniem. W banku zaproponują mu niewielki przecież pakiet ubezpieczeniowy za jedyne 5 zł miesięcznie. Po miesiącu okaże się, że darmowe konto bankowe nie jest takie zupełnie darmowe. Z takich właśnie przyczyn nie dajmy się złapać na tanie sztuczki banków. Zdecydowanie najlepszym weryfikatorem kont bankowych są porównywarki, gdzie po wpisaniu wszelkich interesujących nas kryteriów w mgnieniu oka wyświetlą się wyniki najkorzystniejszych dla naszych potrzeb kont bankowych. Takie narzędzie pozwoli już na starcie wyeliminować oferty kont z opisanymi w artykule ukrytymi kosztami.