Sposoby na pozbycie się kaca.

“Na kaca najlepsza praca”, “Czym się strułeś, tym się lecz”, czy ” Zapobiegać niż leczyć” to wszystkie utarte slogany, które z pewnością zna każdy, kto chociaż raz doświadczył zatrucia alkoholowego.
W każdym z nich jest ziarnko prawdy jednak co zrobić, kiedy już dopadnie nas kac i jak pomóc sobie przetrwać ten ciężki czas?

Pięć praktycznych porad jak pozbyć się kaca

 

  1. Odpowiednie śniadanie, tu najlepiej sprawdzą się jajka smażone na boczku, z dodatkiem szparagów i grzanki. Taki posiłek dostarczy niezbędnej energii, a zawarte w jajkach i szparagach białka i cysteina przyspiesza rozkład alkoholu. A przypalony tost, dzięki zawartości węgla, przyspieszy wchłanianie nadmiaru alkoholu.
  2. Konieczne nawodnienie organizmu. W aptece możesz kupić gotowy płyn wieloelektrolitowy, który pozwoli Ci uzupełnić utracone mikroelementy. Jeżeli jednak nie masz takiej możliwości, możesz zrobić taki płyn samodzielnie w domu. Potrzebny będą: witamina b komplex, witamina c, magnez, miód sok z cytryny, cynk. Wszystkie produkty rozgnieć w moździerzu i wymieszaj z dużą ilością wody, dodaj miód i cytrynę i wypij.
  3. Sauna domowa. Wraz z potem wszystkie toksyny, przez które boli głowa, uciekają do odpływu.
  4. Kiszonki i zakwas z kiszonek. Kiszonki to bogactwo probiotyków, które są niezastąpione w walce z wieloma problemami w obrębie przewodu pokarmowego w tym także kaca. Jeżeli dopadło cię zatrucie alkoholowe, na pomoc przyjdą Ci kiszone ogórki, kiszona kapusta, kiszone buraki i wszelakie kiszone warzywa, które masz w domu. Lekarstwem są nie tylko warzywa, ale również albo przede wszystkim kiszony sok.
  5. Imbir to naturalny antybiotyk, ale także doskonała odtrutka na wszystkie mdłości, niestrawności, a także stany zapalne. Jeżeli czujesz, że jest Ci niedobrze, możesz spożywać go pod każdą postacią. Można zrobić napar, rozgnieść imbir z innymi substancjami i dodać do posiłku, albo ssać plasterek w buzi.

Mało kto zdaje sobie sprawę, że do kaca można się przygotować. I nie chodzi tu o psychiczne nastawienie bynajmniej a konkretnie o zjedzenie odpowiedniego posiłku. Najprostszą droga do kaca jest alkohol spożyty na pusty żołądek, zatem jeżeli przed wyjściem na imprezę zjesz tłusty i smaczny posiłek, będziesz dobrze przygotowany.

Co zjeść przed impreza, aby nie mieć kaca

Jeżeli chcesz zminimalizować ryzyko pojawienia się kaca po imprezie, przygotuj sobie w domu pieczone ziemniaki z boczkiem i żółtym serem, z dodatkiem masła oraz kiszone ogórki. Do popicia przyda się zakwas po kiszonych ogórkach. Ta porcja dobroczynnych probiotyków zabezpieczy twoją wątrobę przed ewentualnymi skutkami nadmiaru alkoholu oraz przed skutkami zatrucia.