Dobre sposoby na rzucenie palenia w wakacje

Każdy palacz jest świadomy tego, jaki wpływ ma nikotyna na nasze zdrowie, ale jednak często okazuje się, że rzucenie palenia nie jest takie łatwe, jakby się mogło wydawać. Skończ z tym szkodliwym nawykiem już teraz! Poznaj 5 dobrych sposobów na rzucenie palenia podczas wakacji!

1. Co Cię motywuje?

Jednym z najlepszych sposobów na rzucenie palenia podczas wakacji jest poznanie swojej motywacji i przypominanie sobie o niej w chwilach zwąpienia. Chcesz rzucić palenie dla zdrowia? A może przeszkadza Ci zapach? Niezależnie od tego, co Cię motywuje, przypominaj sobie o swoim powodzie w momentach, w których będziesz chciał sięgnąć po papierosa.

2. Guma do żucia lub miętówka

Kolejnym sprawdzonym sposobem na pozbycie się nałogu papierosowego jest żucie gumy. Na początku może to brzmieć niewiarygodnie, ale naprawdę polecamy tego spróbować! Wystarczy, że w momencie, w którym nabierze Cię ochota na palenie, sięgniesz po gumę do żucia. Nie tylko przestaniesz palić, ale również Twój oddech będzie dużo przyjemniejszy!

3. Spróbuj elektronicznych papierosów

Jeśli rzucie gumy Ci nie wystarcza, możesz zastanowić się nad zakupem e-papierosa. Urządzenie to jest dużo zdrowsze i tańsze, niż normalne papierosy. Co więcej, dym z niego w ogóle nie śmierdzi, a my możemy wypróbować nasze ulubione smaki!

4. Środki farmakologiczne

Pozostałe sposoby sprawiają Ci trudność? Szukaj pomocy w aptece! Kupisz tam wiele środków, które pomogą Ci pozbyć się Twojego nałogu. Może to być nieco kosztowne, ale zdecydowanie będzie warto. Zapytaj swojego farmaceuty o dostępne środki i znajdź coś odpowiedniego dla Ciebie. Być może będziesz musiał spróbować metodą prób i błędów, który sposób będzie dla Ciebie najlepszy. Pamiętaj też, że środki farmakologiczne są tylko pomocą, a najważniejsza nadal będzie Twoja silna wola i chęć rzucenia palenia.

5. Spróbuj akupunktury

Zapalenie papierosa pozwala nam złagodzić stres i poprawia nasz humor. Dokładnie tak samo działa akupunktura! Może warto spróbować tej metody, zamiast przerwy na zapalenie? Ostatnio bardzo zyskuje ona na popularności, więc bez problemu powinieneś znaleźć miejsca, które ją oferują w swoim mieście. Być może boisz się igieł, ale gwarantujemy, że ten zabieg jest naprawdę przyjemny i zupełnie bezbolesny.

Te dobre sposoby na rzucenie palenia podczas wakacji z pewnością pozwolą Ci pozbyć się tego nieprzyjemnego nałogu na zawsze. Wypróbuj je, a z pewnością szybko zapomnisz o papierosach!