5 ćwiczeń na szerokie barki

Uroda – szerokie barki to marzenie wielu mężczyzn, jednak nie każdy rodzi z takim darem, więc jakie ćwiczenia wykonywać, aby dobrze wyglądać?
Istnieje kilka ćwiczeń które powinny pomóc, jednak musimy pamiętać o tym, aby przed każdym treningiem wykonać rozgrzewkę, aby nie nabawić się kontuzji. Kiedy wykonamy porządną rozgrzewkę, możemy zaczynać trening!

Pompki diamentowe

Pompki diamentowe, to ćwiczenie które zaangażuje bardzo mocno nasze barki, jak wykonać poprawie to ćwiczenie?
Przyjmujemy pozycję jak do zwykłej pompki, jednak układ rąk się zmieni. Układamy dłonie w kształcie diamentu, stąd nazwa “pompki diamentowe” i wykonujemy opuszczenie jak do pompek klasycznych. To ćwiczenie jest bardzo ciężkie, więc zaleca się je wykonywać, gdy zbudujemy dość solidne barki, tricepsy jak i bicepsy i zbudujemy siłę aby się podnieść od ziemi.

Pociąganie sztangi do mostka

Ćwiczenie z pozoru dosyć proste, jednak czy na pewno?
Bierzemy sztangę, unosimy ją do góry przyciągamy do mostku i ponownie unosimy do góry, zaleca się zrobić od 8 do 12 powtórzeń na serię, trzy serie powinny nas zmęczyć i spowodować, że nasze barki będą rosły. Należy pamiętać o tym by następnego dnia jak najmniej obciążać nasze barki, by mogły się swobodnie regenerować.

Podnoszenie ciężaru siedząc

Kiedy usiądziemy, złapmy hantle w dłoń i siedząc wyprostujmy plecy oraz spróbujmy podnieść hantle. Takie ćwiczenie możemy wykonać od 10 do 12 powtórzeń na jedną serie. Kiedy wykonamy 4 serie powinniśmy być zadowoleni, jeśli jednak nie damy rady, możemy zmniejszyć do trzech serii. Ćwiczenie warto wykonywać regularnie, ponieważ ćwiczenie to powinno się znaleźć w naszym podstawowym asortymencie ćwiczeń na każdy trening.

Rozpiętki hantlami w bok

Naszym przed ostatnim na dziś ćwiczeniem będą rozpiętki hantlami w bok, o co chodzi? rzecz banalna. Stajemy w lekkim rozkroku z wyprostowanymi plecami, łapiemy hantle i od nogi w górę unosimy, na początku będzie łatwo, jednak po około 8/9 powtórzeniu zaczniemy odczuwać ból dlatego warto przeciągnąć do 10 powtórzeń lub maksymalnie 12 powtórzeń. Od trzech do maksymalnie czterech serii i powinniśmy dostać rezultaty po regularnych treningach.

Deska

Deska jest ćwiczeniem które angażuje wszystkie partie ciała, od barków po uda. Warto to ćwiczenie wykonać na sam koniec treningu, jeśli wytrzymamy około jednej minuty możemy być dumni z siebie, jednak kiedy przebijemy czas minuty, warto dodawać sobie i próbować wytrzymać 1,30min i tak stopniowo podnosić sobie poprzeczkę.