Zuzanna – pochodzenie i znaczenie imienia

Zuzanna to jedno z najstarszych imion, które powszechnie używane jest do dzisiaj. W Polsce imię to nadawano dziewczynkom już w XIII wieku. Pochodzi ono z języka hebrajskiego od słowa “shoshano”, które oznacza lilię lub kwiat lotosu. Dziś stanowi jedno z najczęściej nadawanych imion żeńskich w Polsce.

Zuzanna – cechy charakteru

Zuzanna to kobieta porywcza i impulsywna. Szybko podejmuje decyzje, a jej wielkim talentem jest elastyczność, empatia i umiejętność znalezienia wyjścia z każdej sytuacji. Charakteryzuje się wyjątkowym poczuciem humoru i sympatycznym nastawieniem do ludzi, co pozwala jej zyskać przyjaciół w każdym środowisku. Choć nie zawsze jest duszą towarzystwa otacza się wieloma osobami. Jest lojalna w stosunku do najbliższych przyjaciół, którzy mogą na nią liczyć w każdej sytuacji, nie zaniedbuje ich także w dorosłym życiu.
Zuzanna to kobieta towarzyska i otwarta. Miłośniczka sportu i aktywnego wypoczynku, chętnie organizuje wyjścia, spotkania i wycieczki. Dla jej najbliższych czasem może być to nawet męczące: to kobieta, która nienawidzi lenistwa i spędzania czasu na kanapie. Wśród jej wad wyróżnić należy także duży temperament i porywczość, która może wpędzać ją w tarapaty. Jest jednak pracowita i odpowiedzialna, ceni sobie poczucie bezpieczeństwa, do którego dąży zarówno na gruncie prywatnym, jak i finansowym i zawodowym.

Związki i życie rodzinne

Zuzanna to osoba wyjątkowo zaangażowana w życie rodzinne, dla której rodzina i przyjaciele stanowią najwyższą wartość. Jest wrażliwa i opiekuńcza, z miłością i ciepłem dba o domowe ognisko. Decydując się na założenie rodziny z Zuzanną należy mieć na względzie, że prowadzi ona dosyć rozrywkowy tryb życia i z pewnością dom nigdy nie będzie pusty. To wspaniała matka, która lubi opiekować się dziećmi i spędzać czas ze swoją rodziną. W stosunku do partnera jest bardzo wymagająca i często prowokuje kłótnie. Jest wybuchowa, jednak szybko zapomina o sytuacjach, które jeszcze przed chwilą doprowadzały ją do szału. Jest osobą praktyczną, oszczędną i gospodarną, dlatego świetnie sprawdza się w prowadzeniu domowego budżetu i wykonywaniu codziennych prac domowych.

Praca i predyspozycje zawodowe

Imiona takie jak Zuzanna noszą kobiety bardzo elastyczne, które szybko reagują na zmiany i dobrze funkcjonują nawet w trudnych, stresowych sytuacjach. Często zostają strażakami i policjantkami. Ze względu na swoją empatię i opiekuńczość świetnie sprawdzają się w pracy z ludźmi i zwierzęta -mi (np. fundacjach, schroniskach dla zwierząt). Idealna praca dla Zuzanny nie może być nudna i monotonna: różnorodność w wykonywanych obowiązkach i zmiana środowiska dodają jej energii. Zuzanna świetnie sprawdzi się jako dziennikarka lub asystentka. Może spróbować swoich sił jako pielęgniarka. Zuzanny często decydują się również na założenie własnej działalności gospodarczej, zwykle opartej o sprzedaż, rękodzieło, rzemieślnictwo lub pracę artystyczną.

Zuzanna najczęściej obchodzi imieniny 11 sierpnia i 17 października.