Jak stworzyć swój magiczny ołtarzyk?

Magiczny ołtarzyk to idealne miejsce do odprawiania magicznych rytuałów, medytowania, afirmowania czy do oczyszczeń energetycznych. Magiczny ołtarzyk najlepiej zrobić w miejscu cichym i przestronnym, w miejscu, które możemy zostawić tylko dla siebie. Może to być parapet, mały stoliczek czy oddzielona strefa w przedpokoju. Na ołtarzyku przede wszystkim nie powinno zabraknąć nowej, świeżej i pozytywnej energii.

Przed zorganizowaniem przestrzeni, warto dane miejsce oczyścić energetycznie, używając do tego białej świecy, soli gruboziarnistej, białej szałwii czy drewienka palo santo albo olejki eteryczne. Na ołtarzyku nie powinno przede wszystkim zabraknąć świec. Świece mają bardzo silne działanie magiczne, ponieważ używany jest żywioł ognia. Żywioł ognia pomaga wprowadzić harmonizującą energię na dany obszar życia, używany jest do większości rytuałów. Na naszym ołtarzyku nie powinno również zabraknąć świecy oczyszczającej/cofającej np. w kształcie czaszki, nożyczek czy zielono-czarnej.Warto również położyć wahadełko, które pomaga nam w diagnozowaniu czy oczyszczaniu. Odpowiedzi przekazywane przez wahadełko pomagają nam doprecyzować wróżbę np. z kart Tarota. Pamiętajmy o regularnym oczyszczaniu wahadełka. Trzymajmy je w woreczku i nie pozwalajmy, by było dotykane przez inne osoby.

Na ołtarzu oczywiście honorowe miejsce powinny zajmować narzędzia dywinacyjne tj.runy na kamieniu, karty Tarota, karty Lenormand czy karty archanielskie. Warto również postawić jakiś symbol ochronny oraz kamienie. Do symboli ochronnych należą m.in. runy czy pentagram runiczny. Warto zaopatrzyć się również w kamienie tj. kwarc różowy, kryształ górski czy czarny turmalin. Możemy sobie też kupić kamienie do harmonizowania czakr. Na swoim ołtarzyku można również postawić figurki naszych ulubionych mistrzów duchowych np. Buddy. Niektórzy również do swoich ołtarzyków dodają świeże kwiaty, mleko, kupują misy tybetańskie i dzwonki tingsha, tworzą wody księżycowe czy własnoręcznie robione kadzidła. Tylko wyobraźnia nas ogranicza.