Karmnik dla ptaków diy

Chociaż sezon zimowy już się kończy to jednak nie musisz rezygnować z opieki nad ptakami z okolicy. W końcu jeśli masz trochę czasu to możesz stworzyć piękny karmnik zamiast wywieszać paski słoniny czy specjalne mieszanki w smalcu w kubeczkach po jogurtach. W końcu wystarczy tylko odrobina wyobraźni i smykałka do robót ręcznych, żeby stworzyć niepowtarzalny karmnik dla ptaków DIY. Dzisiaj powiemy sobie, w jaki sposób go wykonać.

Karmnik dla ptaków diy

Jeśli do tej pory jeszcze nie robiłaś tego rodzaju karmnika, nawet na zajęciach w szkole to możesz poszukać inspiracji w internecie. Jednak wiele osób swój pierwszy raz ma już za sobą. Nawet jeśli nie majsterkujesz na co dzień, to jednak na pewno wykonujesz ci jakiś czas niezbyt skomplikowany projekt. Jednym z nich może być oczywiście karmnik. Nie musisz do tego kupować specjalnego wyposażenie. Przydadzą się już podstawowe narzędzia a także pozostałości po wcześniejszych projektach, takich jak na przykład dykta czy kawałki deseczek. Jeśli takich akurat nie posiadasz, to możesz w najbliższym sklepie budowla -nym zrobić odpowiednie zakupy a także poprosić o odpowiednie przycięcie większych elementów.

Jeśli już masz przygotowane odpowiednie deseczki, z których z łatwością wykonasz swój karmnik, a także skrzynkę z narzędziami i na przykład małe gwoździe, to możesz spokojnie przystąpić do dalszej pracy. A to już odpowiednie zestawiane poszczególnych elementów. Czyli stworzenie miejsca na pokarm dla ptaków a także danie im możliwości dostania się do niego w wygodnej pozycji. Warto także pomyśleć o dachu, który zabezpieczy ziarna przed śniegiem i deszczem. To również bardzo ważne. Za wczasu zaplanuj też gdzie chcesz taki karmnik umieścić. Dzięki temu możesz wykonać praktyczny uchwyt albo stabilne dno, które postawisz na murku na tarasie czy w innym miejscu. Warto także pomyśleć o lakierze czy oleju do drewna, które to zabezpiecza twoje dzieło i pozwolą ci się nim cieszyć znacznie dłużej.

Taki samodzielnie wykonany karmił to nie tylko świetna zabawa dla ciebie i rodziny ale również doskonały sposób na pomaganie ptakom zarówno zima, gdy najbardziej tego potrzebują ale również w ciągu całego roku. Możemy z niego również uczynić doskonała ozdobę naszego domu. W końcu to piękne i pożyteczne przedmioty.
Jeśli tego rodzaju projekt przypadnie ci do gustu to z czasem możesz się również pokusić o wykonanie kolejnych karmników. W końcu na pewno w twojej okolicy jest nie jeden głodny ptaszek, który skusi się na ziarno.