Jaki peelingi chemiczne wpływają na skórę?

Peeling chemiczny do zabieg złuszczania skóry, który pozostawia ją odświeżoną i ujędrnioną. Warto wykonywać przed innymi zabiegami kosmetycznymi, bo przygotowuje on do nich skórę i sprawia, że pozostałe substancje czynne wchłaniają się znacznie lepiej. Przeczytaj o wpływie peelingów chemicznych na kondycję skóry!

Jak działa peeling chemiczny?

W gabinecie kosmetycznym, na naszą skórę zostanie nałożona specjalna substancja chemiczna, która powoduje złuszczanie się naskórka. Możemy tutaj zdecydować się jak silny peeling nas interesuje. Oczywiście kosmetyczka pomoże nam w doborze odpowiedniego dla naszej skóry zabiegu. Po takim peelingu, warto zdecydować się na inny zabieg, na przykład nawilżający, którego działanie będzie nasilone. Wszelkie składniki wchłoną się znacznie szybciej, a ich działanie będzie mocniejsze i dłuższe. Zdecydowanie warto zdecydować się tego rodzaju zabieg.

Efekty już po pierwszej kuracji

Peeling chemiczny jest zabiegiem, po którym możemy spodziewać się efektów bardzo szybko. Już po pierwszym zabiegu nasza skóra będzie gładka i miękka. Co więcej, będzie ona wyglądać dużo młodziej i promienniej. Z pomocą tego rodzaju peelingów pozbędziemy się też blizn potrądzikowych. Zostaną one rozjaśnione, dzięki czemu będzie je dużo mniej widać. Warto jednak pamiętać, że zabieg ten warto powtarzać od czasu do czasu, żeby utrzymać pożądane efekty. O częstotliwość wykonywania peelingów warto zapytać już w salonie kosmetycznym, bo tutaj dużo będzie zależało od naszej cery i kosmetyków, które są używane w danym miejscu.

Czy to kuracja dla każdego?

Jak z każdym zabiegiem tego typu, warto zapoznać się najpierw z przeciwwskazaniami do jego wykonania. Jeśli zdecydujemy się na kurację w dobrym gabinecie kosmetycznym, możemy spodziewać się tego, że wszelki efekty uboczne zostaną nam wytłumaczone przez kosmetyczkę. Będzie ona też gotowa do odpowiedzenia na wszelkie pytania, jakie możemy mieć. Jeśli jednak tak nie jest, warto zastanowić się nad zmianą salon -u. Największym przeciwskazaniem będzie to, jeśli nasza skóra jest wyjątkowo wrażliwa. W takim przypadku musimy naprawdę uważać z wszelkimi zabiegami tego typu.

Jak widać, peelingi chemiczne są zupełnie bezpiecznym zabiegiem, z którego nasza skóra zdecydowanie wyciągnie dużo korzyści. Nie tylko oczyszcza on naszą cerę, ale też przygotowuje ją na inne zabiegi, których działanie będzie znacznie silniejsze. Przed zdecydowaniem się na taką kurację, należy jednak skonsultować się z zaufaną kosmetyczką.