Co znajdziemy w asortymencie sklepów ezoterycznych?

Sklepy ezoteryczne cieszą się coraz większą popularnością. Coraz więcej czytamy o astrologii, chodzimy na kursy m.in. Reiki czy uzdrawiania pranicznego, uczymy się podstaw radiestezji. W sklepach ezoterycznych znajdziemy wszystko co jest nam potrzebne do rozwijania naszych zainteresowań. Wiele ludzi swoją przygodę z ezoteryką, zaczyna od kart. W sklepach “magicznych”, znajdziemy bardzo dużo różnych talii. Są klasyczne karty Tarota (Ridera Waite’a), wariacje na ich temat (np. Złoty Tarot), karty klasyczne, karty Mademoiselle Lenormand czy karty anielskie. Jak wybrać idealną talię dla siebie?

Wystarczy posłuchać swojej intuicji. Zobacz, która szata graficzna, które kolory, najbardziej Ci odpowiadają. Które obrazki najbardziej “przyciągają” Ciebie najbardziej. Oprócz kart anielskich, znajdziemy również m.in. karty przemiany, mistrzów duchowych czy zwierząt mocy. Są one doskonałą podpowiedzią na dręczące nas pytania, jednak nie dadzą tak wyczerpującej odpowiedzi na pytania, jak np. karty Tarota czy klasyczne.W ezoterycznym sobie kupimy również atrybuty potrzebne do wykonywania określonych rytuałów. Znajdziemy tam specjalne olejki eteryczne, świece (np. w kształcie czaszki, kota czy nożyczek, świece cofające czy wspierające do rytuałów magii miłosnej) czy kamienie.

Kamienie mają ogromną siłę i działają na nasz organizm oraz nasze ciała subtelne. Najpopularniejszymi kamieniami i najchętniej kupowanymi jest kryształ górski, czarny turmalin (doskonałe właściwości oczyszczające) czy kwarc różowy. Jeśli mowa o radiestezji, znajdziemy tam wiele książek pozwalających zgłębić jej tajniki oraz przeróżne wahadła m.in. do diagnozowania, wahadła rezonujące z określoną substancją czy wahadełka z kamienia (najczęściej używane są do oczyszczania centr energetycznych-czakr). W sklepach ezoterycznych znajdziemy również wiele książek, zarówno o tematyce zdrowotnej, jak i magicznej. Możemy kupić sobie pozycje m.in. o pozytywnym myśleniu, uzdrawianiu (np. metodą Theta Healing) czy książki o tematyce magii rytualnej. Jeśli mówimy o asortymencie sklepu ezoterycznego warto również wspomnieć o biżuterii i talizmanach. Bransoletki z określonych kamieni (np. na zharmonizowanie naszych czakr), talizmany ochronne (np. pieczęć siedmiu archaniołów czy pentagram runiczny) oraz breloczki (np. z wygrawerowaną runą, na powodzenie w sferze finansowej czy w sprawach uczuciowych). W sklepie ezoterycznym każdy znajdzie coś dla siebie.